IMG
Drobečková navigace

Úvod > SK Chachaři

SK Chachaři

SK CHACHARI se zaměřuje na sportovně rekreační programy:

Oddíl stolního tenisu

Oddíl stolního tenisu má 9 osob - pravidelné tréninky se konají minimálně 1x týdně, místem konání je budova Střediska pracovní rehabilitace, kde sportovci mají k dispozici dva kvalitní stoly na stolní tenis a další potřebné vybavení. Dále pak využíváme možnost trénovat v CVČ Ostrava-Poruba. Sportovci se velmi úspěšně zúčastňují celo krajské ligy osob s mentálním postižením, kde umístění na 1. místě se pomalu stává tradicí.

Oddíl lehké atletiky

Oddíl lehké atletiky, který v současné době čítá 7 osob, má velmi obtížné podmínky na trénování, protože chybí „nějaké“ hřiště, proto trénují jen na zahradě Střediska nebo tzv.na ulici. V roce 2008 na mezinárodní soutěži v maďarském Miskolci reprezentovali nejen SPR, ale i samotné město Ostrava. Ze soutěže dovezlo 6 členů oddílu celkem 10 cenných medailí.

Oddíl bowlingu

Oddíl bowlingu má 12 osob – pravidelné tréninky se konají 2x měsíčně, tím tréninkovým dnem je středa. Místem trénování je profesionální herna BowlingSky v Ostravě – Porubě. Rovněž oddíl bowlingu patří mezi nejlepší v krajském měřítku ve své kategorii, ve všech sportovních olympiádách pro mentálně postižené se umístili na prvních místech jak v družstvech tak i v jednotlivcích.

Oddíl kopané

Oddíl kopané má 10 osob –patří mezi sezónní sporty , tréninky bývají dopoledních programu, pro fotbal máme dost prostoru na zahradě Střediska, ale chodíme i na místní hřiště. Fotbalisté se zúčastňují soutěží, které se konají v rámci kraje. Kopaná patří mezi oblíbené činnosti při rehabilitačních pobytech organizovaných Střediskem.